Povesti de groaza

Pagina 6 din 8 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul

In jos

Voi credeti?

15% 15% 
[ 181 ]
28% 28% 
[ 329 ]
14% 14% 
[ 158 ]
12% 12% 
[ 138 ]
8% 8% 
[ 88 ]
23% 23% 
[ 275 ]

Total voturi : 1169

Re: Povesti de groaza

Mesaj  Love-Bya la data de Lun 09 Iul 2012, 11:46 am

Pai, s-a intamplat in 2011, eram la scoala, cu toti colegi mei, numai unul lipsea de vreo 2 sapnamani, nimeni nu stia de ce, disparuse de acasa, parintii lui il cautau disperati. Toti colegii ne intrebam unde este si eram disperati cu totii.
Doamna intra in clasa cu un aer de spaima si ne roaga sa ne luam caietele de la dulap. Dar toate caietele disparusera.Doamna se dusese prin scoala sa vada daca nu le loase cineva, dar scoala era goala.Cum iesi pe usa doamna invatatoare, se inchisera toate usile si geamurile si luminile la fel, s-a luar curentul din toata scoala.Afara a inceput o ploaie foarte deasa cu grindina, tuna si furgera, era groaznic.
Pe tabla au aparut in mod spontan niste scrisuri si litere care erau de neinteles. Dintr-o data, peretii s-au umplut de sange si sala de clasa a inceput sa se cutremure. Toti eram inspaimantati.
Si cand nu ne imagin am cum ar putea fi mai rau, a aparut o figura alba care plutea in aer. Semana cu Daniel, colegul nostru care disparuse. Numai ca avea o gura mare, plina de colti ascutiti imbibati cu sange, a inceput sa zampeasca diabolic si rase asa de tare incat se auzise in toata scoala. A inceput sa se apropie de noi.
Dar cand doamna venise in clasa totul reveni la normal, ploaia se oprise brusc, luminile se aprinsera, pereti nu mai erau murdari de sange, tabla se sterse, iar figura alba care semana cu daniel Disparuse.
Noi am inceput sa plangem si am rugato pe
Doamna sa plangem si i-am povestit totul Doamnei invatatoare, printre lacrimile continue de spaima. Am ramas aproape incremeniti de frica.

Atunci doamna a facut tot posibilul sa ne mutam din clasa D, sau cum i se spune acum, clasa lui daniel. Asa ca ne-am mutat in clasa A. Dar intamplarea asta ne-a marcat pe viata. Dupa doua zile daniel a fost gasit mort intr-o padure, alaturi de o balta de sange. L-au inmormantat a doua zi. Toti impreuna cu doamna invatatoare am venit la inmormantarea lui. Si pentru ultima oara, figura alba ingrozitoare ni sa aratat inaltandu-se la cer.

Love-Bya
KinzKlip
KinzKlip

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Mesaj  Serban la data de Lun 09 Iul 2012, 9:04 pm

ce m-ati speriat pale    

Serban
Vizitator

Sus In jos

UMBRA

Mesaj  iukiiuki la data de Mar 10 Iul 2012, 4:47 pm

Crying or Very sad Eram intr-o zi cu prietenul meu George in spatele unui bazin.Cand dintr-o data in spatele nostru aparu o umbra de om affraid si o suflare rece ne mangaia ceafa.Ne-am uitat in spate dar nu era nimeni desi umbra se vedea.Cuprinsi de fiori am inceput sa plangem si sa alergam spre frati nostri. 😢Desi umbra tot ne urmarea.Odata ajunsi la ei umbra disparu iar noi ne-am calmat.Pe atunci aveam doar sapte ani.Dar sa stiti ca aceea nu era una dintre umbrele noastre deoarece noi stateam la umbra. Crying or Very sad

iukiiuki
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  crazydiva~by la data de Mar 10 Iul 2012, 5:52 pm

mamahh..cemi plac povestilee Very Happy par atat de reale...dar nu sunt..Smile)

crazydiva~by
Webkinz
Webkinz

Sus In jos

Mesaj  pufi09 la data de Joi 12 Iul 2012, 8:19 pm

RickyN a scris:In data de 25 mai, 2012, am fost la o cresa baricadata (dar acu' 2 ani nu a fost baricadata), am fost la cresa parasita cu varul meu, si cu un prieten. Au venit 2 baieti mari care au intrat in cresa (a taiat cineva o baricada in spatele cresei) si au intrat. Au inspectat toata cresa, insa ei nu au vazut absolut nimic. Cei doi au iesit si am vrut si noi sa mergem. Eu, un prieten si cu cei doi baieti mari. Cand am ajuns gata sa intram in fosta cresa, s-au auzit niste pasi. Atunci noi ne-am intors si a aruncat cineva din cresa cu o piatra dupa noi. Atunci noi ne-am uitat cine a dat cu acea piatra, si cand ne-am uitat: O FATZA INTUNECATA DE OM A IESIT PE GEAM (Doar capul a iesit pe geam). Atunci noi am fugit cat ne-au tinut picioarele. Noi am hotarat sa venim in data de 26 mai, 2012 sa venim cu mai multi baieti mari (vreo 13-14 baieti sa intram) si sa inspectam toata cresa, dar eu nu mai intru pentru ca acea cresa se poate darama ori cand. Se zice ca atunci cand a fost cresa cu copii, o invatatoare a omorat 2 copii, si s-a sinucis si ea in subsol. Mi-au spus niste prieteni ca au fost inainte sa se baricadeze fosta cresa, acu 2-3 ani, au fost 2 baieti in cresa, si unul a mers in subsol si a vazut un schelet de femeie pe un scaun si toata legata cu lanturi, atunci acel baiat cand a fost in pivnita si a vazut scheletul a lesinat si a venit salvarea, si a venit politia si a baricadat toata fosta cresa. Puteti vedea aceasta fosta cresa, dar nu a fost baricadata atunci in aceasta poza: http://www.glasul.ro/pozegalerie/2011-03-0816__ro__ZA__cresa%20(AMM).jpg Aceasta cresa este aproape cea mai misterios loc din Romania.
unde se afla fosta cresa?

pufi09
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Sus In jos

Mesaj  pufi09 la data de Joi 12 Iul 2012, 8:47 pm

sa vad poza
Irina a scris:M-am dus cu fetele la plimbare , si baietii sa se dea mari veneau dupa noi, ne-au dat o provocare, sa intram intr-o casa in care se zicea ca-i bantuita!!!! Noi, fiind si noi ca ne dam mari, am acceptat, am intrat. Nu era nimeni, usa s-a inchis singura, si se auzeau sunete de sus, eu prima ca fetele ziceau ca eu is cea mai mare si sa am mai mult curaj si sa merg in fata { fricoasele :evil: :evil: :evil: } . Ne-am dus pana sus, si-acolo nu era nimeni, dar intram intr-o camera, si de acolo, iesea o femeie {batrana} si noi, speriate , sarim pe geam {disperate sa nu ne prinda baba} . Eu am sarit ultima, baba m-a prins de picior cand am sarit, nu puteam face nimic, mi-a lasat niste urme care inca si acum pe am pe picior, m-am tinut de picior cu mana, m-am ridicat, si cu cealalta o pocnesc pe baba { totusi, e mai mare, dar sa ma apar!!!! } si-mi da drumul si ea cazu la pamant, totusi , eu nu am atelizat ca fetele, am atelizat in mana, dar putin si-n cap { pale pale pale } si am ramas inconstienta putin timp. Fetele m-au adus la acasa , nu stiau ce sa faca... Speriata, mama, era asa socata de cum eram , ea mi-a zis ca aproape aveam piciorul rupt. Noroc ca nu l-am avut.... Inca ne mai sperie aceasta intamplare, pe mine si pe fete pale pale pale Nu pot sa cred ca era adevarat ce mi-a zis mama, fetele au facut o poza sa imi arate cand imi revin, si , aproape il aveam rup!!!! affraid affraid Mi se vedea osul.... Inca mai sunt speriata!!!! pale pale pale pale pale pale pale pale pale pale

pufi09
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Sus In jos

Nuti fie frica de ce nu poti vedea

Mesaj  Minas la data de Dum 15 Iul 2012, 11:54 am

Eram odata cu Vlad Serban Gabi si Cosmin la o casa care cica e bantuita(suntem frati)Plecam repede de acolo fiindca ni sa facut frica:pale: mergem acasa (era spiritul care la a omorato pe Laria fata aia doar ca noi am scapat ca prin minune)Observam ca e ora 23:33 si decidem sa ne mai uitam al tele si ca la Laria se inchide tele credeam ca sa stricat cv .Asa mergem in camera ne jucam ceva si se aude ceva la geam era fantoma aia am unchuiat tot am baricadat am luat si o pusca  (bunicu a fost in razboi si a fost pusca lui).si iarasi trage fantoma de usa disperata pana cand al un momentdat a reusit sa intre eu inceps a trag cu pusca fantoma poseda o papusa nush de unde si  ia un cutit si vine spre noi doar ca aveam pusca si iam rupt cutit si iam distrus papusa si merge rpd ca noi stam alparter si sarim pe geam ne ranim oleaca si fugim  mai departe pana cand cadem si lesinam fix cand rasare soarele:roll: ...Parinti nostri pleaca in oras si ramane iarasi singur doar ca de data asta suntem pregatiti pt punem cruci in toata casa sin cand a intrat fantoma pac am deschis luminile trag cu pusca  ca face lumina aruncam cu apa sfintita pe ea striga tare:

-Arrrrd arrrrrd ce miati facut Nemernicilor trebuia ca eu sa va fu mancat prima data cand am avut ocazia arrrrd!si asa am continuat pana cand fantoma a disparut

si se face soare cald frumos de fericire    Rolling Eyes   

Minas
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  anisiami la data de Mier 25 Iul 2012, 12:39 pm

bai exista fantome ca nu mai inteleg Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Question Question Question Question Question Question Question Question Question Question Question Question Question Question Question Question Question Question Question Question Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Arrow Arrow Arrow Arrow Arrow Arrow Arrow Arrow Arrow Arrow Arrow Arrow Question Question Question Question Question Question Question Question Question Question Question Question Question Question Question Question Question Question Question

anisiami
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  alteio la data de Mier 25 Iul 2012, 3:02 pm

Minas a scris:Eram odata cu Vlad Serban Gabi si Cosmin la o casa care cica e bantuita(suntem frati)Plecam repede de acolo fiindca ni sa facut frica:pale: mergem acasa (era spiritul care la a omorato pe Laria fata aia doar ca noi am scapat ca prin minune)Observam ca e ora 23:33 si decidem sa ne mai uitam al tele si ca la Laria se inchide tele credeam ca sa stricat cv .Asa mergem in camera ne jucam ceva si se aude ceva la geam era fantoma aia am unchuiat tot am baricadat am luat si o pusca (bunicu a fost in razboi si a fost pusca lui).si iarasi trage fantoma de usa disperata pana cand al un momentdat a reusit sa intre eu inceps a trag cu pusca fantoma poseda o papusa nush de unde si ia un cutit si vine spre noi doar ca aveam pusca si iam rupt cutit si iam distrus papusa si merge rpd ca noi stam alparter si sarim pe geam ne ranim oleaca si fugim mai departe pana cand cadem si lesinam fix cand rasare soarele:roll: ...Parinti nostri pleaca in oras si ramane iarasi singur doar ca de data asta suntem pregatiti pt punem cruci in toata casa sin cand a intrat fantoma pac am deschis luminile trag cu pusca ca face lumina aruncam cu apa sfintita pe ea striga tare:

-Arrrrd arrrrrd ce miati facut Nemernicilor trebuia ca eu sa va fu mancat prima data cand am avut ocazia arrrrd!si asa am continuat pana cand fantoma a disparut

si se face soare cald frumos de fericire Rolling Eyes

scz. ca-ti zic dar nu te va crede nimeni...

alteio
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Sus In jos

Mesaj  Pdeni la data de Joi 26 Iul 2012, 8:18 am

Eu nu inventez 

Pdeni
Vizitator

Sus In jos

Asta chiar mi sa intamplat

Mesaj  Assasin la data de Joi 26 Iul 2012, 12:50 pm

Eram mik aveam vreo 12 ani, cand ma loat bunica mea la tara.Bunica era o femeie de nota 10 niciodata nu ne certa sau critica.Ea credea in noi..... dar intr-o seara de Sfantul Andrei in 1975, am decis ca eu si cel mai bun prieten al meu pe sa mergem la un teatru din apropiere. Era o cladire mare si cam urata cu graffyti in spate. Spatele era fix spre stadionul de fotbal.Cand dintr-o data am vazut o lumina in forma de om la o fereastra. Apoi mam interesat dak cladirea chiar este bantuita pale dintr-e toate povestile care mi le spuse cei mai batrani oameni de la blokul unde lokuiam chiar si bunica era impresionata, iar cand am intrebato nu a vrut sa imi raspunda.Dar se citea in ochi ei ca ii era frika de ceva/cineva care era in acel teatru.Asa ca am decis pe la 25 de ani sa imi iau un prieten sa merger sa investigam. Prima oara neam uitat pe unde sa intram...dar naveam pe unde asa ca am zis sa mergem la mn acasa sa loam de acolo niste scule ca sa putem sa ne facem singuri o intrare.Cand am ajuns acasa si leam spus niste-or prieteni ce aveam de gand sa facem ei au zis ca sant interesati si ca ar fi bn sa mearga si ei.noi am fost de acord.Si iartane intrati inauntru la ora 12 ziua ca nu eram asa nebuni sa mergem noaptea.Inauntru era un intuneric de nedescris ziua in amiaza mere nu vedeai nimik. Un gay (era cel mai prost si tot ce facea nu facea bn) care era cu noi sa dus singur sus in discoteca teatrului sa se uite. De dupa o usa vinea un miros de hoit supraponderal.Asa ca el a deschis usa.Era o femeie moarta putrezita.El sa intors si a dat sa fuga...chiar atunci urcam eu dupa el, cand din spatele lui se vazuse o forma.Un demon cu fata rosie si picioare si niste ghiare lungi isi bagase mana in spatele gayului omorandul. De atunci oameni nu mai trc prin fata ci doar prin spate , iar de multe ori cand cineva arunca o piatra in geam cineva/ceva dinauntru arunca dupe eu cu cutite affraid

Assasin
Vizitator

Sus In jos

mormant

Mesaj  maria1.. la data de Dum 29 Iul 2012, 3:34 pm

affraid affraid cand eram la sat la mine ,niste prieteni m-au invitat sa merg cu ei la cimitir.eu am refuzat sa merg cu ei in acel moment si le-am spus ca merg mai tarziu. bun. dupa o ora ei s-au intors. mi-au povestit ce au vazut. au vazut lucruri ciudate. le-am spus ca nu-i cred . ei au spus sa vin sa vad.m-am urcat pe BMX{o bicicleta}si m-am dus.cand am vazut sa mor. cand intrai in cimitir era o stea incercuita facuta din sange. dupa aceea am dat peste mormantul bunicului meu. defapt strabu...........  .

langa el era scris:plecati .......,plecati......., !!!!!!!!!!!!!!   ne-am continuat investigarea. la cativa metri era un mormant deschis. era un om acolo ingropat de 2 ani pe'SPATE'. ne-am uitat la el era intors................. . nu-l intorsese nimeni:affraid: affraid.

cand gasesti un om intors inseamna ca a devenit strigoi.................affraid affraid affraid ne-am speriat de moarte . am continuat. la sfarsit am vazut un mort desgropat (z) pe jumatate incarnat,langa el doi scheleti cu un bebe schelet intre ei pe craniu cu sange.intre coaste avea un bilet pe care scria: "daca nu plecati,va ble stem cu moartea si voi veti fi la fel ca ceilalti. ne-am speriat si am fugit. a doua  saptamana ne-am intors la cimitir , nimic. a treia saptamana am gasit un bilet . pe bilet scria ceva dar nu am inteles.am inteles doar mos carlea. se zice ca mos carlea a vazut acelas lucru ca noi numai ca el nu a respectat biletelul.

intamplare:sat hodos

E ADEVARAT TOTULLLLLLLLLLL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!lol! lol! lol! lol! lol!

maria1..
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  Teo13Teodora♥ la data de Lun 30 Iul 2012, 8:26 am

nu prea cred ca e real

But the fire is so delightful,
And since we've no place to go,
Let it snow, let it snow, let it snow.

It doesn't show signs of stopping,
And I brought some corn for popping;
The lights are turned way down low,

Teo13Teodora♥
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : Merry Christmas!Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
Localizare Localizare : Giurgiu
Zodie : Pesti Zodiac chinezesc : Pisica
KinzCash : 129271

Sus In jos

Mesaj  bidrye la data de Lun 30 Iul 2012, 10:08 am

maria1.. a scris:affraid affraid cand eram la sat la mine ,niste prieteni m-au invitat sa merg cu ei la cimitir.eu am refuzat sa merg cu ei in acel moment si le-am spus ca merg mai tarziu. bun. dupa o ora ei s-au intors. mi-au povestit ce au vazut. au vazut lucruri ciudate. le-am spus ca nu-i cred . ei au spus sa vin sa vad.m-am urcat pe BMX{o bicicleta}si m-am dus.cand am vazut sa mor. cand intrai in cimitir era o stea incercuita facuta din sange. dupa aceea am dat peste mormantul bunicului meu. defapt strabu...........  .

langa el era scris:plecati .......,plecati......., !!!!!!!!!!!!!!   ne-am continuat investigarea. la cativa metri era un mormant deschis. era un om acolo ingropat de 2 ani pe'SPATE'. ne-am uitat la el era intors................. . nu-l intorsese nimeni:affraid: affraid.

cand gasesti un om intors inseamna ca a devenit strigoi.................affraid affraid affraid ne-am speriat de moarte . am continuat. la sfarsit am vazut un mort desgropat (z) pe jumatate incarnat,langa el doi scheleti cu un bebe schelet intre ei pe craniu cu sange.intre coaste avea un bilet pe care scria: "daca nu plecati,va ble stem cu moartea si voi veti fi la fel ca ceilalti. ne-am speriat si am fugit. a doua  saptamana ne-am intors la cimitir , nimic. a treia saptamana am gasit un bilet . pe bilet scria ceva dar nu am inteles.am inteles doar mos carlea. se zice ca mos carlea a vazut acelas lucru ca noi numai ca el nu a respectat biletelul.

intamplare:sat hodos

E ADEVARAT TOTULLLLLLLLLLL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!lol! lol! lol! lol! lol!

[b]Ciudat affraid affraid

Webkinz Signature
Webkinz Signature

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : foarte tare si fericita
Localizare Localizare : intr-o zona din bucuresti
Zodie : Varsator Zodiac chinezesc : Pisica
KinzCash : 154785

Sus In jos

Mesaj  BrunoClau la data de Lun 30 Iul 2012, 12:55 pm

Yuck
BrunoClau
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : Fericita ca un bob de mazare!
Localizare Localizare : Romniaaaaa!
Zodie : Capricorn Zodiac chinezesc : Dragon
KinzCash : 309118

Sus In jos

sigurrr

Mesaj  Assasin la data de Lun 30 Iul 2012, 2:14 pm

Mda ma ce imaginatie buna aveti . Cand o sa moara fantomele din capu'  vostru atunci o sa va creada vreo cineva

Assasin
Vizitator

Sus In jos

O POVESTE TRAITA DE MINE

Mesaj  smecheru la data de Mar 31 Iul 2012, 10:14 am

eu am fost odata intro gradina zoo batuita!inaite acolo se aflau: etc.am fost odata cu prieteni mei acolo sa vedem ce se intampla {seara acolo se auzeau sunete acelor animale}cand am AJUNS ACOLO AM VAZUT IN CUSTILE ANIMALELELOR OASELE LOR pale affraid ATUNCI CREDEAM CA NEAM PIERDUT MINTILE SI Mad ATUNCI AM FUGIT CAT NEAU TINUT PUTERILE CAND NEAM UITAT INAPOI AM VAZUT O SILUETA SLABA NE FACEA CU MANA DE ATUNCI NIMENI NU MAIPUS PICIORUL ACOLO!

ATENTIE!POVESTEA E ADEVARAATA!

smecheru
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  Teo13Teodora♥ la data de Mar 31 Iul 2012, 10:20 am

nu prea cred ca erau acolo

Teo13Teodora♥
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Sus In jos

Mesaj  BrunoClau la data de Mar 31 Iul 2012, 12:07 pm

...SAU !
BrunoClau
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : Fericita ca un bob de mazare!
Localizare Localizare : Romniaaaaa!
KinzCash : 309118

Sus In jos

Mesaj  Steffy9325 la data de Mar 31 Iul 2012, 12:08 pm

chiar assa? numai catei si pisici la zoo? lol!

Webkinz Signature
Webkinz Signature

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : Nobody is per..."HI! WE'RE ONE DIRECTION!"
KinzCash : 82959

Sus In jos

Mesaj  Yulyca24 la data de Mar 31 Iul 2012, 12:10 pm

Nu cred ca e adevarata povestea No

Mai puteti vizita si magazinul de poze Very Happy . Comanda de la magazinul • Pretty photo's ,by Yuly&Ale(sasha2001ale) • Smile

Uite un link care te va duce la minunata lume a pozelor facute de mine si sasha2001ale Very Happy : http://forum.webkinzromania.ro/t5042-o-pretty-photo-s-by-yulyalesasha2001ale-o

Nu uita avem o oferta incredibila! Wink
Yulyca24
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : A inceput un nou an scolar !
Localizare Localizare : Pe aripa unui inger .....
Zodie : Varsator Zodiac chinezesc : Sarpe
KinzCash : 103639

Sus In jos

Mesaj  ::SONY:: la data de Mar 31 Iul 2012, 12:15 pm

Poate era adevarata...asta e tot?!Daca asta e tot ce vei scrie pe icrosite atunic mia bine scriai in conversatii
::SONY::
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : Sf Valentin! *-* Astept poate cineva imi va zice ceva.... :(
Localizare Localizare : Orasul Temelor, MOLDOVA
Zodie : Scorpion Zodiac chinezesc : Sarpe
KinzCash : 87891

Sus In jos

Mesaj  Teo13Teodora♥ la data de Mar 31 Iul 2012, 12:33 pm

::SONY:: a scris:Poate era adevarata...asta e tot?!Daca asta e tot ce vei scrie pe icrosite atunic mia bine scriai in conversatii

da,poate...dar a pus unele animale ca dragon si grifin(animale fantastice)sau arte din webkinz ( )care sigur nu erau acolo

Teo13Teodora♥
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Sus In jos

Mesaj  Steffy9325 la data de Mar 31 Iul 2012, 12:42 pm

sigur nu e asevarat,poate e un cosmar si i sa parut adevarat

Webkinz Signature
Webkinz Signature

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : Nobody is per..."HI! WE'RE ONE DIRECTION!"
KinzCash : 82959

Sus In jos

Mesaj  bidrye la data de Mar 31 Iul 2012, 1:26 pm

Oauuu ce poveste affraid affraid Sad

Webkinz Signature
Webkinz Signature

Sus In jos

povestea ei

Mesaj  flory00 la data de Mar 31 Iul 2012, 2:40 pm

.Ma duceam sa dorm la cea mai buna prietena a mea (Deea),iar pt. a ajunge la ea trebuie sa urcu cu liftul pana la 9.asaaa....si cum intru in scara apare si o babuta din spatele meu.Am intrat in lift si repede si ea dupa mine.(ciudat)apoi o intreb politicos asa:
-Buna ziua!La ce etaj coborati?
-La opt(poreclit etajul cu probleme,deoarece becurile faceau pane de curent f. Dese)
Sa nu uit si ca in lift era o oglinda.Am vrut sa-mi ridic spivirea spre ea cand deodata pri.esc un sms.ma uit si vad ca pritena mea imi zice asa:"nu te urca in lift cu nimeni.mai ales cu o batrana."Mam speriat un pic ,dar batranica asta totusi parea dragutza.nam bagat de seama.Ma uit in oglinda imi vad reflectia mea dar nu si pe a batranaei. Exclamation Mam facut alba ca varul.Apoi incepusem sa cred ca am iluzii.Ii zimbesc batranei,apoi imi scot tellu si ii scriu prietenei mele:Ajutor!!Vino la etajul 8 si asteapta liftul!.Am ajuns la etajul 8 si pritena mea ma astepta akolo in papuci de casa...a iesit batrana iar prietena mea se urcase in lift.Faza e ca a aparut reflecsia babei in oglinda si a vazuto si prietena mea.Am tipat si tocmai cand am ajuns la 9 era babaciunea in fata liftului zikand:
-Miam uitat reflecsia!
Sia bagat mainele in oglinda si sia luato.Noi impietrite de frica nu ne mai tineam pe picioare si neam tarat pe jos pana la usa ,cand am ajuns in casa fratesu sa speriat de noi apoi...logic nea indrevat ce ni sa intamplat iar noi am zis povestea liftului.A coborat la etajul opt cu noi din urma si toti am inlemnit.Era batrana inconjurata de fantome.Am scos tellu de pe care scriu povestea acu si leam facut o poza apoi imediat se inchise...poza bu se salvaze iar batrana cand nea observat a disparut cu catrafusele ei cu tot... No

flory00
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  Alexandru2002 la data de Mar 31 Iul 2012, 3:01 pm

Nu e adevarat, a pus unele animale care nu exista si catei si pisici nu sunt la zoo!
Alexandru2002
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Gen : masculin Stare de spirit Stare de spirit : arosu m-a blestemat...
Localizare Localizare : Timisoara
Zodie : Varsator Zodiac chinezesc : Cal
KinzCash : 618084

Sus In jos

bloody mary

Mesaj  KOOKY K la data de Mar 31 Iul 2012, 6:09 pm

Sczz!!!dar este adevarat sa nu faceti asta !!!
O buna prietena de amea a gasit pe net ceva cum ca daca iesti seara la oglinda cu becul stins si rostesti de 13 ori""Bloody Mary ti-am omorat copilul!!!""EA SE VA REFLECTA IN OGLINDA ,SI DACA TE UITI ADANC IN OCHII EI TE VA OMORA CU PRIVIREA,SI DACA VINE CU UN CUTIT LA EA...EI BN NU SH CE SA INTAMPLAT PTR CA EU AM APRINS LUMINA!!!DAR AM VAZUT-O!!!Este o femeie arsa la fata  cu parul negru si cu o rochie de mireasa care tine un cutit in mana!!!Se spune ca a fost un baiat cam de vreo 5 ani cate a facut chestia asta is parintii acelui copil lau gasit pe copil pe veceu cu garul pe jumatate taiat si  in mana tinea o lumanate iar in aceaq lumanate se afla un cutit plin de sange pe care scria blood cu sange...credetima ca nu stiu ce se poate intampla ....nu incercati asta acasa la voi...mai ales la rude in casa!!!caci demonul lui bloody mary poate intra in ei dar chiar si in cei care o invoca!!!

VA MULTUMESC PENTRU  MINUTELE CARE MILEATI ACORDAT...MA PUTETZI GASI PE FACE BOOK... 

KOOKY K
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  Adrian2003 la data de Mar 31 Iul 2012, 6:12 pm

affraid

Nu,dom'le !
Oh oh oh.... de ce m-ai chemat?
Pai,uite ma, forumu' e in paragina.
Pai nu tu esti ala..?
Ho bre ca i-o sunt =))
Pa pa
Unde ti duci ma?
La jacuzzi Wink

=]]]]
Adrian2003
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Gen : masculin Stare de spirit Stare de spirit : <<Stalker>>
Localizare Localizare : Undeva
Zodie : Berbec Zodiac chinezesc : Tigru
KinzCash : 257239

Sus In jos

Mesaj  Alexandru2002 la data de Mar 31 Iul 2012, 8:00 pm

Nu e adevarat. Dar sa nu faceti prostii de astea , sa nu va uitati si sa rostiti. E o tampenie!
Alexandru2002
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Sus In jos

Probleme?

Mesaj  Lucya la data de Joi 02 Aug 2012, 12:57 pm

Buna! Aveti cumva probleme cu fantome sau viziuni. As vrea sa vorbesc cu voi. Ma puteti gasii pe aceste adrese: luci_diaconescu@yahoo.com (Yahoo), Diaconescu Luciana (Facebook). Multumesc!
Date despre mine puteti sa intrebati pe una dintre adrese.
Va ajut cu cea mai mare  placere!

Lucya
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  Moko la data de Vin 03 Aug 2012, 12:30 pm

alteio a scris:
noroc chior

era o zi ca oricare alta,nu era nici halloween si nici nu urma o noapte cu luna plina.daca imi amintesc bine se intamplase acum 2-3 ani prin august spre septembrie.tocmai ajunsesem impreuna cu colegii mei de clasa in tabara unde urma sa ne petrecem urmatoarea saptamana.stateam intr-o cabana rezonabila pe marginea padurii.in prima zi am fost dusi in oras pentru a vorbii cu localnici despre traditii si lucruri de genul asta pentru a putea face un referat.am fost lasati de capul nostru in centrul satului pentru a misuna in stanga si dreapta timp de o ora.eu am intalnit intr-un fel de piata foarte mica cu o fata de varsta mea,poate chiar mai mare cu un an ca mine,dar nu m-am obosit sa o intreb asta.am intrebat-o in schimb daca poate sa-mi prezinte locurile,apoi i-am explicat motivul.mi-a povestit despre cantece,dansuri si costume specifice apoi a inceput cu legendele.una era despre spiritul padurii a carui margine este unde se afla cabana noastra.poveste suna cam asa:

pe cand era mica,o fata a ramas ratacita in padure.a fost gasita de iele care au crescut-o iar cand a ajuns mare au omorat-o ca ofranda pentru un demon.spiritul ei a ramas in aceea padure unde a fost crescuta si ucisa de ielele care apoi au plecat departe.
legenda spune ca spiritul iese noaptea din padure si se plimba pe la marginea sa cautand colierul ielelor,care-i va reda viata si linistea.insa daca se intampla sa o vezi sau sa te vada te ia cu dansa in padure si te chinuie pana la moarte.

deodata mi s-a trecut un fior rece pe spate,simteam teama din mine dar am reusit sa o indepartez multumindu-i fetei pentru ajutor.
trecuse timpul acordat si eu m-am intors la cabana pe inserate cu un referat de 5 pagini!dar imi era teama ca nu cumva sa fie legenda adevarata.era noapte si eu aveam mare nevoie de un pahar cu apa.din pacate singuruul loc cu apa potabila din acea cabanuta de moda veche era izvorul din spatele sau.incremenisem de spaima dar mi se uscase gatul si puteam sa ma sufoc.am luat o sticla mare cu apa si mi-am facut curaj sa ies afara.cum am iesit a, vazut fix langa izvor o silueta de fata cu mantie alba.am incercat sa intru inapoi dar era prea tarziu.era deja in fata mea.incremenisem.era gata sa ma apuce de mana si probabil sa ma tarasca in padure.dar arata cu degetul dintr-o data spre medalionul de la gatul meu,medalionul pe care mi-l luasem din sat.am auzit o voce,probabil a sa care imi spunea ca daca ii voi da medalionul voi fi in siguranta,l-am smuls de la gat si i l-am aruncat pe loc.cum il atinse se transforma intr-o pisica,mica,un pui alb ca laptele.medalionul disparuse.oare sa fi fost acela medalionul cautat de ea?nu mai conteaza,pana la urma legenda sa implinit si ea si-a recapatat viata.am luat puiul de pisica in brate si de dimineata l-am dus in sat pentru al darui fetitei care mi-a povestit despre satul sau.ea l-a acceptat bucuroasa apoi am plecat spre cabana.
proprietarul a spus ca isi cere scuze dar va trebui sa plecam acasa datorita unor tantari paraziti.am plecat acasa si nu am povestit nimanui ce am vazut in acea zi.in autobuz se auzeau cantece de calatorie.

soferul:-nu va faceti griji copiii nu mergeti acasa,ci in alt sat cu multe traditii fascinante pentru voi!
ma apucase frica!daca se intampla acelasi lucru?si daca nu mai aveam noroc?sa fie asta inceputul unui lung cosmar?

am inventat-o pe loc,scuze pt. greselile de gramatica si sper sa va placa!
E din Scooby Doo. Razz
Moko
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Gen : masculin Stare de spirit Stare de spirit : I want your ugly,I want desing,I want you love,Love love love I want your love.
Localizare Localizare : In lumea online de Internet.
Zodie : Gemeni Zodiac chinezesc : Sarpe
KinzCash : 133888

Sus In jos

Mesaj  Adrian2003 la data de Vin 03 Aug 2012, 1:14 pm

Alexandru2002 a scris:Nu e adevarat. Dar sa nu faceti prostii de astea , sa nu va uitati si sa rostiti. E o tampenie!

Unii cred in Bloody Mary.. Razz

Nu,dom'le !
Pai nu tu esti ala..?
Ho bre ca i-o sunt =))
Pa pa
Unde ti duci ma?
La jacuzzi Wink

=]]]]
Adrian2003
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Sus In jos

Mesaj  Teo13Teodora♥ la data de Vin 03 Aug 2012, 1:54 pm

Moko a scris:
alteio a scris:
noroc chior

era o zi ca oricare alta,nu era nici halloween si nici nu urma o noapte cu luna plina.daca imi amintesc bine se intamplase acum 2-3 ani prin august spre septembrie.tocmai ajunsesem impreuna cu colegii mei de clasa in tabara unde urma sa ne petrecem urmatoarea saptamana.stateam intr-o cabana rezonabila pe marginea padurii.in prima zi am fost dusi in oras pentru a vorbii cu localnici despre traditii si lucruri de genul asta pentru a putea face un referat.am fost lasati de capul nostru in centrul satului pentru a misuna in stanga si dreapta timp de o ora.eu am intalnit intr-un fel de piata foarte mica cu o fata de varsta mea,poate chiar mai mare cu un an ca mine,dar nu m-am obosit sa o intreb asta.am intrebat-o in schimb daca poate sa-mi prezinte locurile,apoi i-am explicat motivul.mi-a povestit despre cantece,dansuri si costume specifice apoi a inceput cu legendele.una era despre spiritul padurii a carui margine este unde se afla cabana noastra.poveste suna cam asa:

pe cand era mica,o fata a ramas ratacita in padure.a fost gasita de iele care au crescut-o iar cand a ajuns mare au omorat-o ca ofranda pentru un demon.spiritul ei a ramas in aceea padure unde a fost crescuta si ucisa de ielele care apoi au plecat departe.
legenda spune ca spiritul iese noaptea din padure si se plimba pe la marginea sa cautand colierul ielelor,care-i va reda viata si linistea.insa daca se intampla sa o vezi sau sa te vada te ia cu dansa in padure si te chinuie pana la moarte.

deodata mi s-a trecut un fior rece pe spate,simteam teama din mine dar am reusit sa o indepartez multumindu-i fetei pentru ajutor.
trecuse timpul acordat si eu m-am intors la cabana pe inserate cu un referat de 5 pagini!dar imi era teama ca nu cumva sa fie legenda adevarata.era noapte si eu aveam mare nevoie de un pahar cu apa.din pacate singuruul loc cu apa potabila din acea cabanuta de moda veche era izvorul din spatele sau.incremenisem de spaima dar mi se uscase gatul si puteam sa ma sufoc.am luat o sticla mare cu apa si mi-am facut curaj sa ies afara.cum am iesit a, vazut fix langa izvor o silueta de fata cu mantie alba.am incercat sa intru inapoi dar era prea tarziu.era deja in fata mea.incremenisem.era gata sa ma apuce de mana si probabil sa ma tarasca in padure.dar arata cu degetul dintr-o data spre medalionul de la gatul meu,medalionul pe care mi-l luasem din sat.am auzit o voce,probabil a sa care imi spunea ca daca ii voi da medalionul voi fi in siguranta,l-am smuls de la gat si i l-am aruncat pe loc.cum il atinse se transforma intr-o pisica,mica,un pui alb ca laptele.medalionul disparuse.oare sa fi fost acela medalionul cautat de ea?nu mai conteaza,pana la urma legenda sa implinit si ea si-a recapatat viata.am luat puiul de pisica in brate si de dimineata l-am dus in sat pentru al darui fetitei care mi-a povestit despre satul sau.ea l-a acceptat bucuroasa apoi am plecat spre cabana.
proprietarul a spus ca isi cere scuze dar va trebui sa plecam acasa datorita unor tantari paraziti.am plecat acasa si nu am povestit nimanui ce am vazut in acea zi.in autobuz se auzeau cantece de calatorie.

soferul:-nu va faceti griji copiii nu mergeti acasa,ci in alt sat cu multe traditii fascinante pentru voi!
ma apucase frica!daca se intampla acelasi lucru?si daca nu mai aveam noroc?sa fie asta inceputul unui lung cosmar?

am inventat-o pe loc,scuze pt. greselile de gramatica si sper sa va placa!
E din Scooby Doo.

ba nu,e inventata de mn. daca-i din scooby doo ia arata-mi mie episodul Rolling Eyes

Teo13Teodora♥
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Sus In jos

100% real!!

Mesaj  Adriana7399 la data de Sam 04 Aug 2012, 4:42 pm

100% real!! ...Eu trebuia sa dorm la prietena mea Maria{casa ei era mare},eram singure in casa si ne uitam la tv in camera ei si eu m-am dus la bucatarie si dintr-o data am simtit ca inghet,era ff rece,am fugit pana la frigider sa iau sucul si m-am intors repede la etaj.Ne uitam la tv si dintr-o data incepe sa fie rece si in camera Mariei{m-am simtit ciudat in momentul ala},dintr-o data televizorul s-a oprit si nu am mai reusit sa il pornim.Nu ne-am speriat si am continuat sa zicem povesti de groaza,dar cineva bate la usa,Maria coboara sa vada cine e,dar nu era nimeni,cineva sau ceva a respirat profund in fata ei dar nu a vazut nimic.Eu vad ca nu vine si ma duc dupa ea,ma duc in capatul holului la fereastra si vad in fata casei un barbat foarte ciudat,inalt,brunet,in varsta,imi face cu mana si pleaca.Suna telefonul.Maria raspunde si la telefon era un barbat care a intrebat-o "Pot sa vorbesc cu prietena ta?" si Maria speriata m-a strigat si eu am venit repede nu stiam ce s-a intamplat si mi-a dat telefonul in mana si am intrebat cine e si mi-a spus sa il astept ca o sa vina imediat dupa mine{in momentul ala m-am panicat,am fugit la usa si am incuiat-o am luat-o pe Maria de mana si ne-am incuiat in camera,am tras perdelele si am stat linistite.Eu ma ridic si cineva bate in geam,Maria s-a dus la geam si a vrut sa dea perdelele si eu am oprit-o,dar ea s-a uitat si nu era nimeni.Dintr-o data auzim un barbat cum ne striga "Hai veniti.Nu va fie frica nu va fac nimic,am nevoie de una din voi."{o voce f groasa,parca ar fii un demon.Ne-a spus k ne vede si ca ne va urmari.Eu m-am speriat,m-am bagat in pat si am adorit dar am avut un cosmar groaznic.Nu stiu ce a facut Maria nu a vrut sa imi spuna nici pana in ziua de azi.Dar nu cred ca era o fantoma.Cred ca a fost o farsa.Dar inca il mai visez pe acel barbat si imi spune in vis ca ma asteapta,nu stiu ce sa cred.

Adriana7399

Gen : feminin Zodie : Pesti Zodiac chinezesc : Pisica
KinzCash : 63680

Sus In jos

Mesaj  Ale`!! la data de Sam 04 Aug 2012, 7:42 pm

Voi  chiar credeti in asa ceva lol!  Sunt chiar ireale adica,cine lear crede eu cred doar in Dumnezeu ,poate ca de aceia nu ma speri redepe ,dar si mie imi palce sa citesc chesti de astea.Mai ales cand aud ca moare un copil ma apuca plansul. Suspect Suspect Suspect.Mai rau e sa vezi film nu? affraid affraid :affraid:Atunci parca sunt mai alba decat cum sunt acum pale pale pale :pale:parca ma decolorez .Ei bine lasati mesaje vreau sa vad voi ce parere aveti  `!!!

De la mine ....Ale`!!!

Ale`!!
Vizitator

Sus In jos

:-s

Mesaj  alex.bmk.9 la data de Lun 06 Aug 2012, 12:28 pm

Eram la baiee..imi faceam parul...in oglinda....sii ma duc pana in bucatarie sa imi iau un suc din frigider...stau in bucatarie..beau sucul..si dupa ma duc iar' la baie..knd ma uit in oglindaa eram euu sangeranndd si ne facand nimik adik' eu ma miscamm dar imaginea ramanea asa Sad :O si akm mai simt teama :-s

alex.bmk.9

Gen : masculin Stare de spirit Stare de spirit : Prietenoss :">
Localizare Localizare : Bucuresti
Zodie : Fecioara Zodiac chinezesc : Tigru
KinzCash : 63620

Sus In jos

Mesaj  Sony.Mary.2002 la data de Lun 06 Aug 2012, 12:55 pm

alex.bmk.9 a scris:Eram la baiee..imi faceam parul...in oglinda....sii ma duc pana in bucatarie sa imi iau un suc din frigider...stau in bucatarie..beau sucul..si dupa ma duc iar' la baie..knd ma uit in oglindaa eram euu sangeranndd si ne facand nimik adik' eu ma miscamm dar imaginea ramanea asa Sad :O si akm mai simt teama :-s

Exclamation Nu se deschid subiecte cu aiureli Exclamation No

Webkinz Signature
Webkinz Signature

Gen : feminin Localizare Localizare : Bucuresti si Ialomita
Zodie : Berbec Zodiac chinezesc : Cal
KinzCash : 109382

Vezi profilul utilizatorului http://www.my-page.blorgatuit.com

Sus In jos

Mesaj  Lidia10 la data de Lun 06 Aug 2012, 12:57 pm

Sony.Mary.2002 a scris:
alex.bmk.9 a scris:Eram la baiee..imi faceam parul...in oglinda....sii ma duc pana in bucatarie sa imi iau un suc din frigider...stau in bucatarie..beau sucul..si dupa ma duc iar' la baie..knd ma uit in oglindaa eram euu sangeranndd si ne facand nimik adik' eu ma miscamm dar imaginea ramanea asa Sad :O si akm mai simt teama :-s

Exclamation Nu se deschid subiecte cu aiureli Exclamation No

nu este o aiureala pale pale pale pale pale affraid affraid affraid affraid affraid

Lidia10
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : Pa...
Localizare Localizare : PA.........................
Zodie : Scorpion Zodiac chinezesc : Sarpe
KinzCash : 85666

Sus In jos

Mesaj  crazydiva~by la data de Lun 06 Aug 2012, 1:34 pm

woow ... suna ca si filmul grave encounters partea cu baia...:-S

Webkinz
Webkinz

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : ██████ 100%ok
Localizare Localizare : Alba Iulia Romania
Zodie : Balanta Zodiac chinezesc : Tigru
KinzCash : 78173

Sus In jos

Mesaj  bidrye la data de Lun 06 Aug 2012, 2:30 pm

Suspect affraid affraid

Webkinz Signature
Webkinz Signature

Sus In jos

Mesaj  Adrian2003 la data de Lun 06 Aug 2012, 4:04 pm

bidrye a scris:
Suspect affraid affraid

☺️☻ vai..

Nu,dom'le !
Pai nu tu esti ala..?
Ho bre ca i-o sunt =))
Pa pa
Unde ti duci ma?
La jacuzzi Wink

=]]]]
Adrian2003
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Sus In jos

De neimaginat

Mesaj  Andreea? la data de Mar 07 Aug 2012, 10:24 am

va povestesc ceva care este foarte real

Bunicul meu era paznic la un club de la noi din sat.
Intr-o noapte,cam pe la ora 23:30,bunicul meu era cu fratele sau,Titi.Vine cineva la ei si ii intreaba daca au o tigara,dar bunicul meu ii spune k le.au uitat in club.
Atunci,acel cineva (nush cum sa.i sp) le spune:
-Stati linistiti,baieti,ca va aduc eu tigarile!
Cu toate ca usa era incuiata,persoana repectiva intra in club si dupa iese cu tigarile in mana,isi ia o tigara si pleaca. affraid pale
Din momentul acela,bunicul meu ramase incremenit pana dimineatza.

P.S.:Este foarte adevarat
!!!!!!!Va jur!!!!

Andreea?
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  Teo13Teodora♥ la data de Mar 07 Aug 2012, 11:10 am

pe asta o cred,de ce:fiindca nu e complicata si inflorita,cred ca ar putea fi adevarata

Teo13Teodora♥
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Sus In jos

Mesaj  Alexandru2002 la data de Mar 07 Aug 2012, 11:19 am

da
Alexandru2002
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Sus In jos

Mesaj  lorynam la data de Mar 07 Aug 2012, 5:02 pm

scratch Si daca a intrat pe geam? In orice caz e cam spooky...
lorynam

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : If we have no peace, it is because we have forgotten that we belong to each other. (-'.'-)
Localizare Localizare : Baia Mare
Zodie : Sagetator Zodiac chinezesc : Bivol
KinzCash : 68390

Sus In jos

Mesaj  Alexandru2002 la data de Mar 07 Aug 2012, 6:51 pm

Mie imi place sa citesc povestile astea.
Mai ales ca unele sunt inventate.
Alexandru2002
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Sus In jos

Mesaj  pony_pony la data de Joi 09 Aug 2012, 10:36 am

oook.... sunteti super! cat va ia sa le inventati ? ma enerveaza k nimeni la scoala nu stie pov de groaza.. sau stiu dar nu vor sa imi zica k nu cumva sa ma sperii... dar eu traiesc o pov de groaza... app! am rausit sa ma fac deluxe! de mai mult de un an!
pony_pony

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : veeeeeeseeeeeeeeeeeelaaaaaa
Localizare Localizare : Tulcea
Zodie : Capricorn Zodiac chinezesc : Cocos
KinzCash : 68850

Sus In jos

Mesaj  Teo13Teodora♥ la data de Joi 09 Aug 2012, 11:40 am

ce poveste de groaza?

Teo13Teodora♥
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Sus In jos

Mesaj  pony_pony la data de Joi 09 Aug 2012, 1:41 pm

Teo13Teodora♥ a scris:ce poveste de groaza?
vezi pg 5!
pony_pony

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : veeeeeeseeeeeeeeeeeelaaaaaa
Localizare Localizare : Tulcea
Zodie : Capricorn Zodiac chinezesc : Cocos
KinzCash : 68850

Sus In jos

Povesti de groaza

Mesaj  LovLooL la data de Vin 10 Aug 2012, 10:10 pm

Era intr-o zi de vara...Eram cu prieteni mei afara.Cred ca era 10:40....Statea pe banca si ziceam bancuri.Deodata auzim niste pasi venind spre noi..Toti ne-am speriat,Ana [o prietena] a zis ca toti sa ne ascundem dupa gard.Asa am si facut....Toti priveam spre acel ceva ..era o umbra de barbat.

Umbra a incercat sa deschida cu forta usa de la bloc.Dar usa nu s-a deschis,iar apoitoti am vazut cum umbra trece prin usa...Toti am ramas muti.Nu vom uita asta niciodata..  E ADEVARAT!

LovLooL
Vizitator

Sus In jos

Povesti de groaza

Mesaj  LovLooL la data de Vin 10 Aug 2012, 10:11 pm

Era intr-o zi de vara...Eram cu prieteni mei afara.Cred ca era 10:40....Statea pe banca si ziceam bancuri.Deodata auzim niste pasi venind spre noi..Toti ne-am speriat,Ana [o prietena] a zis ca toti sa ne ascundem dupa gard.Asa am si facut....Toti priveam spre acel ceva ..era o umbra de barbat.

Umbra a incercat sa deschida cu forta usa de la bloc.Dar usa nu s-a deschis,iar apoitoti am vazut cum umbra trece prin usa...Toti am ramas muti.Nu vom uita asta niciodata..  E ADEVARAT!

LovLooL
Vizitator

Sus In jos

Noaptea Groazei

Mesaj  behingwo la data de Sam 11 Aug 2012, 10:36 am

Salut toata lumea! Am o poveste pentru voi poate nu infricosatoare pentru uni poate infricosatoare pt alti....
Eram cu prietenii mei in Ziua Pastelui si in sat la noi este o casa bantuita ne-am dus acolo sa vedem ce se intampla . Bine , am intrat in casa ,erau haine aruncate pline de sange pe jos caini morti animale tot felul de oratanii. Si apoi sa auzit din pod un zgomot tare de tot ca o voce de demon.Prietenul meu Gabi era cel mai mare si s-a dus inaintea noastra acolo , am vazut toti o creatura care manca dintr-o pisica si noi am amutit acolo.... creatura ne-a vazut si a disparut din senin.Toate bune pana seara la Biserica....Ne plimbam printre mormanturi care erau aproape de cimitir apoi dintr-o data am vazut creatura aceea sarind din pom in pom cu lanturi pe gat si picioare apoi a disparut. Apoi o spatamana la rand n-am avut liniste niciunul creatura ne batea la geam noaptea si ne strigau... Eu asta am patit ... Credeti ce vreti... Sper ca v-a placut.javascript:emoticonp('affraid')

behingwo
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  pufi09 la data de Sam 11 Aug 2012, 12:51 pm

puteti sa nu mai faceti subiecte aiuria si sa scrieti la povesti de groaza? Rolling Eyes

nu cred povestea tongue

pufi09
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : Happy
Localizare Localizare : In savana.Eu sunt Nala
Zodie : Varsator Zodiac chinezesc : Dragon
KinzCash : 120094

Sus In jos

Mesaj  Adrian2003 la data de Sam 11 Aug 2012, 1:51 pm

De ce oare nu scriu la povesti de groaza?_ _`
.

Nu,dom'le !
Pai nu tu esti ala..?
Ho bre ca i-o sunt =))
Pa pa
Unde ti duci ma?
La jacuzzi Wink

=]]]]
Adrian2003
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Sus In jos

Mesaj  pufi09 la data de Sam 11 Aug 2012, 1:59 pm

Adrian2003 a scris:De ce oare nu scriu la povesti de groaza?_ _`
.
aia ma intrebam si eu

dar cred ca ii vizitator si nu stie unde sa scrie

pufi09
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Sus In jos

Mesaj  Adrian2003 la data de Sam 11 Aug 2012, 2:02 pm

pufi09 a scris:
Adrian2003 a scris:De ce oare nu scriu la povesti de groaza?_ _`
.
aia ma intrebam si eu

dar cred ca ii vizitator si nu stie unde sa scrie

da _ _`

Nu,dom'le !
Pai nu tu esti ala..?
Ho bre ca i-o sunt =))
Pa pa
Unde ti duci ma?
La jacuzzi Wink

=]]]]
Adrian2003
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Sus In jos

Bloody Mary

Mesaj  pufi09 la data de Lun 13 Aug 2012, 5:25 pm

Legenda lui B.M.!

Sper sa nu se supere cineva!
Bloody Mary:este o fantomă sau vrăjitoare ce face parte din folclorul
din Vest. Legenda spune că ea apare în oglindă atunci când numele ei
este rostit de trei ori (sau câteodată de mai multe ori, depinzând de
versiunea poveștii), deseori acest ritual fiind făcut la petreceri sau
ca parte dintr-un joc. Se mai spune ca deseori, cand o invoci te poate
rani grav sau chiar sa te omoare. Asta depinde de persoana care o
invoca.Legenda spune ca Mary era singura la parinti , tatal ei fiind
doctor.Intr-o noapte a gasit-o cu ochii deschisi si , cica , fara sa
respire( moarta) .La miezul noptii a sapat o gropa in gradina a pus-o pe
Mary in cosciug si a ingropat-o in cosciug punanad o sfoara da care la
suparafat a prins un clopot iar sfoara de un bat infipt in pamant.A
prins clopotul ca daca cumva Mary era vie sa traga de franghie ,
clopotul sa sune iar tatal sau sa vina si sa o dezgroape.Mamaei a stat
pe mormant si a plans in contiuu.Docturul , si-a dat seama ca o sa
inghete asa ca a injectat-o cu somnifere , ea a adormit pe loc asa ca a
dus-o in casa.Mary a tras de sfoara si clopotul a inceput sa bata dar
nimeni nu a auzit-o.De dimineata cand tatal ei sa dus la mormantul ei
din curte a vazut batul cu clopot daramat a inceput sa sape cand a
deschis cosciugul Mary era moarta si avea mainile pline de sange dar, nu
mai avea unghii , ele era prinse de capacul cosciugului pe interior.

Cine a fost defapt Bloody Mary!?
Aici avem mai multe variante !
1.Era
o femeie insarcinata in rochie de mireasa.Ea trebuia sa se
casatoreasca,dar a asteptat atat de mult,si ginerele nu a mai venit.Era
atat de suparata incat nu mai manca,nu mai iesea din casa,plangea tot
timpul,si pana la urma a murit de durere(normal ca si copilul).

2.
Se spune ca era o fata care a intrat in coma 3 zile. tatal ei fiind
doctor a hotarat sa o ingroape dar pentru orice eventualitate a legat de
mana ei o sfoara si sfoara aceea a scoso prin mormant si ia legat la
capat un clopot ca in caz ca se va trezi va misca mana si se va auzi
clopotul.Maicasa 3 zile stat langa mormant sperand sa se miste clopotul
dar intro seara taicasu ia spus ca nu mai exista sanse si sa se duca la
culcare... femeia asa a facut iar dimineata cand sa dus la mormant a
vazut clopotul cazut. A dezgropato si sicrie era ea plina de sange cu
urmele unghiilor lasate pe capacul sicriului.

Invocare: Te duci
in fata oglinzii aprinzi lumanari, te rotesti si spui de 3 ori "BLOODY
MARY " si cica te va speria si vei sta in coma 3 zile ( la fel ca ea) si
dupa aceea vei muri .

3.Bloody Mary sau Mary Worth este o
legenda care a trait acum 50 de ani si a murit intr-un tragic accident
de masina cand aceasta era cu copilul ei.Dupa moartea ei ea a ramas un
spirit ratacitor care bantuia oameni din toata lumea,daca te duci
noaptea la ora 00:00 fix,inchizi usa la baie si te uiti in oglinda,si
rostesti de 3 ori cuvantu-l Bloody Mary sau Mary Worth aceasta va veni
in mai multe ipostaze cu copilul ei tinandu-l la brat plin de sange,daca
aceasta nu vine in acea noapte cand ii rostesti numele aceasta va veni
in 12 zile si te va omora chiar daca e ziua sau nu.Ea a trait in America
si canta muzica folk,se spune ca la viata ei ea era o tar.

4.În
unele legende Bloody Mary este asociată cu Regina Maria I, cunoscută în
istorie drept „Maria cea sângeroasă", datorită uciderii a cateva sute
de Protestanţi. Viaţa reginei a fost marcată de câteva avorturi spontane
sau sarcini false. Dacă Maria I ar fi născut un copil, acesta ar fi
fondat o succesiune Romano-Catolică şi ar fi continuat persecuţiile
religioase ale mamei sale şi după moartea ei. Unele speculaţii spun că
avorturile au fost provocate. Ca urmare, unele poveşti spun că regina ar
fi înnebunit din cauza pierderii copiilor săi.

Ritual:
Ritualul
chemarii lui Bloody Mary este,in general,cam acelasi:intr-o camera
intunecata [baie,camera],in fata unei oglinzi marginite de lumanari
aprinse " apelantul trebuie sa-i rosteasca numele de 13 ori .

Intonatia
apelurilor este crescanda- de la implorare pana la strigat.La fiecare
strigare,oglinda trebuie privita intens.Dupa cum indica unele ritualuri
cel care apeleaza trebuie sa se invarteasca pe loc sau sa-l apeleze cu
cuvintele : "Mary,te detest" ,Mary,vino la mine!" sau "Mary,eu ti-am
ucis fiul!"

In
urma acestei ultime modalitati de apel ,cel care o cheama trebuie sa
fie foarte atent ,pentru ca spiritul l-ar putea ataca violent.

Cazuri sangeroase:
In
anii 90 ,o americanca intre doua varste ,celibatara ,a decis sa puna
capat acestor speculatii si a apelat spiritual.A doua zi,a fost gasita
zacand in usa baii ,cu un cutit infipt adanc in spate.

O
tanara frantuzoaica a incercat si ea efectele chemarii ,dar aparitia
din oglinda a speriat-o atat de tare incat s-a impiedicat ,rupandu-si un
picior.

~ Din folclor,la universitate~

Se
spune ca, acum aproape 100 de ani ,o femeie numita Mary a avut un
accident teribil.A decedat in urma hemoragiei ranilor care au
desfigurat-o,ultima imagine a fetei sale obligand-o la chinuri
groaznice.De atunci ,spiritul ei diabolic bantuie mai ales in lumea
oglinzilor ,dorind sa-i ingrozeasca pe toti cei care sunt in
viata.Prezenta fantomatica a lui Bloody Mary a fost atat de luata in
serios incat,in 1978 ,folclorista Janet Langlois a scris un eseu despre
acest spirit,bazandu-se si pe datele furnizate de elevii unei scoli
catolice despre fantoma unei femei despre care invatasera la cursuri
,numita Mary Whales.

Legenda
urbana ,avand-o ca protagonista pe Bloody Mary ,constituie si obiectul
de studiu principal al mai multor cursuri din universitatile
americane,reprezentand nu doar un crampei din istoria culta a SUA ,ci si
puterea supersitiilor care rezista si in prezent pe pamant american.

THE EHD !

http://sasu.fairtopic.com/t3963-legenda-lui-bloody-mary

Ma cam speriat
Linkul de mai sus duce la pagina de unde am aflat legenda

pufi09
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Sus In jos

Mesaj  Viviana2011 la data de Lun 13 Aug 2012, 6:58 pm

Eu stiu legenda,nu ma sperie.Am si incercat-o si nu merge!

Daca ma superi , am ghearele pregatite!
Viviana2011
Webkinz Signature
Webkinz Signature

Gen : feminin Stare de spirit Stare de spirit : Mad
Localizare Localizare : In umbra ta....Nu o sa ma gasesti , sunt greu de gasit....
Zodie : Leu Zodiac chinezesc : Sarpe
KinzCash : 350669

Sus In jos

Mesaj  Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 6 din 8 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul

Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum